aktualitātes

Projekta “Koka būvniecības klastera starptautiskas konkurētspējas veicināšana” aktualitātes 2018. gada februārī.

Popularizējot koka apstrādes industriju Latvijas un ārvalstu tirgos, Latvijas koka būvniecības klasteris ir veicis dažādus pasākumus projekta “Koka būvniecības klastera starptautiskas konkurētspējas veicināšana” ietvaros.

Ir pabeigta LKBK mājaslapas izveide un nu tā ir ne tikai informatīva, bet arī uz pārdošanu vērsta mājaslapa, kas palīdzēs palielināt pieprasījumu pēc Latvijas koka būvniecības klastera biedru ražotās produkcijas.

Projekta ietvaros ir iztulkota Zviedrijas būvniecības grāmata “Amahus” no zviedru valodas latviešu valodā. Grāmata būs lielisks palīgs koka apstrādes industrijas pārstāvjiem samazināt esošās barjeras ieejot un attīstos aktivitātes Zviedrijas tirgū. Tāpat, turpinot klastera biedru popularizēšanu Zviedrijas tirgū, ir realizētas klastera biedru publikācijas vairākos Zviedrijas žurnālos, kas specializējas koka būvniecības industrijā.

Turpinot iepazīstināt klastera biedrus ar Skandināvijas tirgu, veiksmīgi aizvadīta konference “Koka būvniecības iespējas Nīderlandes tirgū”, kuras laikā tika stāstīts par iespējām virzīt savu produkciju Nīderlandē, par to, ar kādiem stūrakmeņiem būs jāsaskaras un kā labāk iekarot Nīderlandes koka būvniecības sfēru.

Sadarbībā ar Rīgas tehnisko universitāti, LKBK pārstāvji ir vadījuši  kursu par būvniecību, lai iepazīstinātu studentus, kas ir potenciālie klastera uzņēmumu darbinieki,  ar koka būvniecības sfēru.

Projekta kopējais budžets ir 488 220 EUR, t.sk. Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējums (85%) - 414 987 EUR.

Projektu paredzēts realizēt līdz 2020. gada 31. decembrim.